Kenarlara sağlam koruma
Karton Köşebent

Taşıma ve nakliye esnasında oluşabilecek hasarlar imalatcı ve distribütör firmalar için her zaman bir risk oluşturmaktadır. Karton köşebent İstanbul fabrikası olarak ambalaj ve paketleme konusunda çeşitli ürünler geliştirilerek, köşe koruma (karton köşebent) sistemleri imal ediyor ve bu ürün gruplarımız içerisinde yerini almıştır. Beyaz eşya, yaş sebze ve meyve üreticilerine, mobilya, kağıt ve metal sanayi gibi  sektörlerde nakliye esnasında hasar oluşumunu minimuma indirerek ürünlerin ve ambalajın korunması olanağını sağlamıştır.

Depolama, nakliye esnasında ürünlerin zarar görmesini engelleme maksadı ile kartonların, kolilerin, kutuların alt ve üst köşelerine konulan bu karton köşebentler kullanıldığı kutuya içeriden dayanıklılık ve stabilite sağlar. Birbirinin üzerine konulacak koliler varsa bu köşebentler sayesinde zarar görmeden taşınması sağlanmış olur. Buna mukabil, taşıma ve depolama esnasında yerden kazanç da sağlanmış olur. Günümüzde kaliteli bir ürün imalatına gölge düşürmeyecek seviyede bir hizmetten söz ediliyorsa, ürünün üretiminden depo sürecine, taşımasında minimum hasar görmesinden teslimatına kadar bütünleşik bir kalite politikası uygulanarak başarı elde edilebilmektedir. Bu anlamda karton köşebent de, en az kaliteli kutularımız kadar, seperatörlerimiz ve yan ambalaj ürünlerimiz kadar önemlidir.

L Tipi karton köşebent:

Karton köşebent 30×30 mm’ den 100×100 mm kanat genişliğine, 10 mm et kalınlığına kadar 4 renk baskılı ve istenilen boylarda üretim yapılmaktadır.

Kilitli Köşe Karton köşebentler

Öncelikle mobilya, elektronik ve beyaz eşya olmak üzere nakliye ve stok sırasında birden çok ürünün veya paletin üst üste konulmasını gerektiren tüm sektörler tarafından kullanılabilir.

Yuvarlak Sarım  Karton Köşebentler

Rulo veya bobin şeklinde nakliyesi gerçekleştirilen ürünler ve yuvarlak kenarlı ürünlerin yükleme, nakliye ve stoklama sırasında zarar görmesini  engeller. (çelik bobinler, kağıt bobinler ve yuvarlak hatlı mobilyalar)